Fryzury na boba

fryzury na boba Niezwykle popularna tej wiosny fryzura na boba również i latem będzie cieszyła się ogromną popularnością i wciąż będzie na topie. Fryzura na boba choć jest niezwykle prosta to cieszy się dużym zainteresowaniem i to już od 101 lat. Kto by pomyślał, że jej trend przetrwa tak długo. Trend fryzury na bob praktycznie jest obecny co sezon i co sezon zbiera ogromne rzesze fanek. Co jest takiego wyjątkowego w tej fryzurze, że ludzie tak często chcą ją nosić? Co sprawiło, że od 101 lat nie znika z głów zarówno gwiazd jak i zwykłych ludzi?

Fryzura na boba po raz pierwszy pojawiła się w 1909 roku. Zainicjował ją Antoine de Paris, swoją drogą miał polskie pochodzenia, ścinając na boba francuską aktorkę Eve Lavalliere. W zeszłym roku fryzura na boba obchodziła swe 100 lecie i już wróżono jej odejście do lamusa, ale ona nadal jest na topie i cieszy się ogromną popularnością. Dlaczego tak się dzieje?

Fryzura na boba jest niezwykle prostą do ułożenia fryzurą, jest bardzo seksowna i odmładza toteż często jest noszona przez nieco starsze kobiety. Fryzura ta pasuje każdej kobiecie bez wyjątku, niezależnie od kształtu twarzy, karnacji, czy wieku.

Fryzura na boba ma fanki wśród gwiazd tj. Twiggy czy Victoria Beckham, a także polskich m.in. Katarzyny Zielińskiej oraz wśród zwykłych kobiet.
Fryzura na boba przez te 101 lat ewoluowała, zmieniała się, a dziś mamy ją prawie że w klasycznym wydaniu - włosy ścięte do linii brody, wycieniowane. Początkowo grzywka była krótka i prosta, dziś raczej dłuższa i cieniowana.

Wymagania fryzury na boba:
Przede wszystkim włosy muszą mieć połysk. Zniszczone włosy nie nadają się na geometryczne cięcia i wycięcia boba. Przydadzą się tu kosmetyki tj.: lakiery nabłyszczające, odżywki wygładzające oraz jedwab do włosów. Ważny jest również kolor włosów - powinien być wyrazisty i odważny, ale blond fryzury na boba również są do przyjęcia. Ostatnia ważna sprawa to to, że fryzura powinna wyglądać naturalnie, a więc nie przesadzajcie z kosmetykami do stylizacji.

A teraz kilka propozycji. Zajrzyjmy do naszej galerii fryzur...

21.06.2010. 11:31

Komentarze

Romby 03.06.2011. 11:35

Niesamowite! Fryzury bob to klasyka uwielbiam je

Weronika 07.06.2012. 13:32

Ładna fryzurka

Dodaj komentarz

* = wymagane pole

:

:

:


7 + 4 =